Najbardziej znane obrazy religijne

Obrazy religijne co prawda nie cieszą się taką popularnością jak dzieła największych mistrzów znajdujące się w najbardziej renomowanych muzeach współczesnego świata, to jednak stanowią one ważny element dziedzictwa kulturowego bezpośrednio związanego z korzeniami europejskimi, jakimi są obrzędy wiary katolickiej.

Najbardziej znane obrazy religijne
Jest kilka takich obrazów o tematyce religijnej, które powinien kojarzyć każdy człowiek, nie tylko zdeklarowany katolik. Zaliczają się do nich między innymi wizerunek Jezusa Miłosiernego, który powstał na początku dwudziestego wieku, w wyniku objawień, których doświadczyła Siostra Faustyna. Jest to najbardziej znany na świecie wizerunek przedstawiający Jezusa Chrystusa. Innym obrazem, na którym widnieją członkowie boskiej rodziny jest portret Czarnej Madonny trzymającej na ręce małego Jezuska. Obraz ten znajduje się na paulińskim wzgórzu w Częstochowie.

Obrazy religijne słynnych artystów
Chociaż najwięcej obrazów o tematyce sakralnej wyszło spod pędzli mało znanych autorów, to jednak są też klasyki, którym twórcami byli wielcy artyści tego świata. Człowiekiem, który sporą część swojego życia poświęcił obrazom religijnym był Michał Anioł. Dziełem życia tego artysty jest Kaplica Sykstyńska w Rzymie. Bogactwo kolorów, jasne barwy, przejrzyste postaci oraz wielorodzajowe sceny, to tylko niektóre elementy charakterystyczne dla twórczości tego autora. Szukasz obrazów? Sprawdź http://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete.html  

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *